Bc. Jakub Svoboda

Narodil jsem se roku 1989 v Plzni. Tvorbě webových stránek jsem se začal věnovat již na základní škole, ve čtrnácti letech. Důvodem k tomu byl můj koníček - počítačové hry. Kromě hraní jsem o nich totiž psal různé články a potřeboval jsem místo, kde tyto články zveřejnit. I když byly k dispozici různé blogy a weby zdarma, podobně jako dnes, touha dělat věci zcela po svém mě přiměla raději zakoupit knihu o tvorbě webových stránek a zakrátko byl na světě můj první, jednoduchý web.

Díky svému nadšení z informačních technologií jsem se rozhodl studovat tento obor na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Plzni. Během střední školy jsem začal vyvíjet vlastní CMS, na kterém jsem postavil první větší projekt, internetový magazín "EXPERIENCE", zaměřený původně na PC hry a hudbu, později jen na hudbu. Tento magazín se později přetransformoval v dodnes fungující hudební magazín NMNL.cz. Během střední školy jsem také začal rozvíjet svou životní vášeň, kterou je hudba. Ke hře na akordeon, na který jsem se učil 7 let jsem přibral bicí nástroje a prošel několika, zejména rockovými kapelami. Současně jsem se také začal věnovat tvorbě webových stránek pro kamarády a známé. Jeden z prvních úspěchů byl web, který jsem v roce 2007 vytvořil pro dnes velmi populární skupinu Mandrage. Tento web se dočkal velkého úspěchu, nejen mezi fanoušky skupiny, ale např. v tomto článku se objevuje věta "Mandrage jsou také ukázkou toho, jak se v Česku konečně učíme dělat některé věci: promotion, web, image.". To byla pro mě obrovská pochvala a motivace, která mě přiměla k tomu, začít se věnovat tvorbě webu naplno.

Po maturitě jsem nastoupil na vysokou školu, nejprve jsem studoval kombinaci oborů Český jazyk a Psychologie na Fakultě pedagogické Západočeské univerzity a následně obor Popularizace hudební kultury na stejné škole. Externí spolupráce s reklamní agenturou mě donutila naučit se pracovat s jimi preferovaným CMS Drupal 6 a později Drupal 7 (nyní Drupal 8). Tento systém jsem si brzy velmi oblíbil a dnes ho pro jeho nesporné kvality používám zcela běžně (proč používám Drupal se dozvíte zde). Postupně jsem začal rozšiřovat svou působnost také na reklamní grafiku, SEO a internetový marketing. S rozšiřováním svého pracovního portfolia jsem si začal rozšiřovat obzory i v hudbě a začal se věnovat hraní na kytaru, zpěvu a tanci. Od loňského roku se také profesionálně věnuji artmanagementu. Každý den se aktivně věnuji sportu.

HTML (HyperText Markup Language)
CSS (Cascading Style Sheets)
Java Script
PHP: hypertext preprocessor
MySQL
Drupal
Inkscape
jQuery
Scribus
Photoshop
Illustrator
Indesign
Wordpress
Joomla
Opencart
Bootstrap
Java
LESS: CSS preprocessor
Gulp: nástroj pro automatizaci úkolů
Node.js
Jekyll
Jekyll